Úvodní strana > O škole > Učitelé - hudebníci

Martin Pánek, dipl. um.

martin panek

kontrabas, saxofon, elektrická kytara, baskytara, zobcová flétna, MinibandMartin Pánek začal vyučovat na Základní umělecké škole v roce 2001 paralelně s denním studiem na brněnské konzervatoři, kterou dokončil absolutoriem v roce 2003. S muzikou se poprvé seznámil v 8 letech v ZUŠ Šternberk, kde absolvoval dva cykly na dechové nástroje – zobcová flétna, klarinet a saxofon. Další jeho hudební etapou je objev strunných basových nástrojů baskytara a kontrabas.

Tyto instrumenty rozvíjel v ZUŠ Žerotín Olomouc u Josefa Peši, přičemž praxí mu byla rocková mládežnická kapela. Martin Pánek nicméně cítil silnou potřebu doplnit si vzdělání o harmonický nástroj. Do svého archivu tak přidal kytaru, kterou studoval v rámci soukromých lekcí. Vše vyústilo v naprostou oddanost hudbě a ve fascinaci hudebními nástroji tak, že se rozhodl tento obor studovat a stát se v něm profesionálem.

Po ukončení studií sbíral Martin Pánek další zkušenosti a to zejména v činnosti orchestrální, v komorním, symfonickém, ale i jazzovém orchestru. Absolvoval například turné po USA, koncertoval ve Španělsku a v Německu. Můžeme tedy říci, že Martin Pánek je multiinstrumentalistou, obsluhující dechové a strunné nástroje s nevyhraněným žánrovým zaměřením. Hraje a vyučuje hudbu moderní, artificiální i lidovou.

Učitel Pánek tyto dispozice využívá v plné míře při výuce v ZUŠ Litovel. Z jeho třídy vycházejí žáci, kteří kromě sólové hry zvládají působení v dnes již zaběhlém orchestru s názvem MINIBAND, který založil v roce 2007. Miniband koncertuje a reprezentuje školu na mnohých akcích, například na festivalech, plesech, soutěžích, či vernisážích. Band má ve svém repertoáru skladby různých hudebních stylů jako jazz, jazzrock, blues, swing, funk, pop, latino. Žáci učitele Pánka se aktivně účastní celostátních soutěží, jak v sólové hře, tak i v orchestrální, kde získávají pěkná ohodnocení.

Další podněty a inspirace získává Martin Pánek nejen z kultury a hudby, ale také z aktivního sportování a zdravé výživy, protože ve zdravém těle zdravý duch se nachází. 


Náhled pro tisk
Vytvořeno 24.3.2020 11:30:09 | přečteno 1745x | pavel.zenozicka
load