Úvodní strana > O škole > Učitelé - hudebníci

MgA. Marta Korduljak

Marta Korduljak

Hra na příčnou a zobcovou flétnu, hudební soubor (flétnový), hudební nauka

Studovala na Konzervatoři v Žilině a na JAMU v Brně, kterou úspěšně dokončila v magisterském programu ve třídě doc. Františka Kantora.Účastnila se mnoha mistrovských kurzů (International Music Master Classes Brno 1999, 2001), národních i mezinárodních soutěží (2. cena v soutěži konzervatoří SR, r. 2005  Internationaler Flöten Wettbewerb F. Kuhlau Uelzen).
Již během studii spolupracovala s Komorním orchestrem v Žilině, později s Městským divadlem v Brně a od roku 2005 je flétnistkou v Moravské filharmonii Olomouc.
Sólově účinkovala nejen s  Moravskou filharmonií Olomouc, ale také s Jihočeskou komorní filharmonii České Budějovice, Harmony Prague  a v roce 2014 s FOKem pod taktovkou dirigenta Muhaia Tanga.
Vedle své orchestrální činnosti věnuje svůj čas také pedagogické činnosti a komorní hře v ansámblech – Trois Joneurs, Lignum Q-tet nebo Trio La Musica, se kterými vystupuje doma i v zahraničí. Během svých koncertních turné navštívila Rakousko, Německo, Maďarsko, Itálii, Španělsko, Lucembursko, Japonsko aj.
Intenzivní a kreativní spolupráci navázala s Recordings Parma, pro kterou nahrála sólové skladby pro flétnu i komorní repertoár. V roce 2012 vydala agentura Českého národního symfonického orchestru debutové CD – Trio La Musica. 


Náhled pro tisk
Vytvořeno 9.9.2022 11:17:29 | přečteno 414x | tomas.hornik
load