Úvodní strana > O škole > Učitelé - hudebníci

Mgr. Hana Kaštanová, Ph.D.

Hana Kaštanová

Hudební nauka, keyboard   

V letech 2004–2009 absolvovala pětileté studium Muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V rámci tohoto studia strávila semestr na Martin-Luther Universität Halle-Wittenberg v Německu. V roce 2006–2007 se navíc věnovala ročnímu kurzu Dirigování sboru na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a v roce 2010 si doplnila své dovednosti kurzem pro sbormistry v Pardubicích. Po ukončení magisterského studia nastoupila do doktorského studijního programu na Pedagogické fakultě v oboru Hudební teorie a pedagogika, které v roce 2013 dokončila.

V letním semestru 2013 vyučovala hudebně-teoretické předměty na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě. Kromě výuky se od svých osmnácti let věnuje vedení pěveckého sboru a dirigování. Jako sbormistryně pěveckého sboru Senzakord spolupracovala s řadou vynikajících umělců a hudebních souborů.

Jako učitelka hry na keyboard a hudební nauky působila od roku 2009 na ZUŠ v Uničově, v roce 2014 přešla na ZUŠ do Litovle. Její žáci pravidelně dosahují vynikajících soutěžních výsledků. 

Od 1. 7. 2015 působí doktorka Kaštanová jako ředitelka Základní umělecké školy v Litovli. Za dobu jejího působení se jí podařilo zrekonstruovat budovu školy, dostavět celé třetí patro budovy včetně výtahu a vybudovat nový koncertní sál. Za pomoci sponzorů jej vybavila novým koncertním křídlem. Působí také jako vedoucí okresní umělecké rady a jako okresní metodik pro výuku hry na elektronické klávesové nástroje.


Náhled pro tisk
Vytvořeno 23.4.2020 14:01:38 | přečteno 1408x | tomas.hornik
load