Úvodní strana > O škole > Učitelé - hudebníci

Václav Martinec

Václav Martinec

Hra na trubku, hudební nauka

Vyučuje na ZUŠ Litovel hru na trubku a hudební nauku od roku 2022, současně ještě dokončuje studium na Konzervatoři Evangelické akademie ve třídě Vladimíra Češky, kterou navštěvuje od roku 2017. Předtím maturoval na Gymnáziu Uherské Hradiště a v roce 2021 dokončil bakalářské studium oboru Česká filologie na Katedře bohemistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého Olomouc.

Své hudební vzdělání začal pod vedením Iva Horkého na ZUŠ Uherské Hradiště, pobočka Kunovice, současně však absolvoval i jeden cyklus hry na klavír u Hany Kvasničkové a Pavla Berky. Během svého studia hrál v komorních souborech a také v dechovém orchestru ZUŠka pod vedením Antonína Koníčka. V průběhu těchto let dosáhl na přední umístění v ústředních kolech sólové, komorní i orchestrální hry. Také na konzervatoři dosahuje předních umístění na soutěžích, jako např. Pardubické dechy (absolutní vítěz 2018; 1. místo 2021) či Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno (3. místo 2019, čestné uznání 2022).

Svým přístupem se snaží předat žákům lásku k hudbě, již sám obdržel od svých vyučujících.

Ve svém volném čase se rád věnuje rodině, přátelům, hře na trubku, poslechu vážné hudby, spolupráci s dechovými hudbami, četbě, práci na zahradě, ministrování či hudebnímu doprovodu při slavnostních liturgiích v katedrále sv. Václava v Olomouci.


Náhled pro tisk
Vytvořeno 9.9.2022 11:20:44 | přečteno 331x | tomas.hornik
load