Úvodní strana > Spolupracujeme

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

ZUŠ Bystřice

ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem patří mezi středně velké základní umělecké školy v kraji Vysočina. Tento kraj se rozprostírá ve středu České republiky a je tvořen především Českomoravskou vrchovinou s velmi zachovalou přírodou.

Vyskytuje se v něm mnoho kulturních památek, hradů, zámků a církevních staveb. Nedaleko Bystřice nad Pernštejnem se nachází pohádkový hrad Pernštejn. 

ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem byla založena 1. března 1956 pod tehdejším názvem Lidová škola umění. V současnosti se ve škole učí 405 žáků v hudebním a výtvarném oboru. Od roku 2014 je ředitelkou školy Mgr. Milada Krásenská, která vyučuje hru na akordeon.

O spolupráci mezi našimi školami se poprvé začalo uvažovat v roce 2016, kdy Komorní sbor Alter ego z Bystřice nad Pernštejnem přijal pozvání od naší paní ředitelky k hostování na koncertě místního pěveckého sboru Senzakord v Litovli. Senzakord pak jel s Jazzovou mší do Bystřice nad Pernštejnem, kde se domluvila další spolupráce mezi našimi školami. V roce 2017 se žáci akordeonového oddělení ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem aktivně zúčastnili přehlídky ve hře na klávesové nástroje v Litovli. Hosté navštívili i Muzeum akordeonů a radniční věž v Litovli. V roce 2018 jsme zase my přijali pozvání hostovat na Absolventském koncertu ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem. Při té příležitosti si celá naše výprava složená z žáků a učitelů školy prohlédla tamní prostory školy a navštívila hrad Pernštejn.

Obě školy disponují stejnými obory, přesto se od sebe liší. Mají jinou skladbu vyučovaných hudebních nástrojů, jiné hudební soubory a specifickou náplň výuky ve výtvarném oboru. To vše vybízí k výměně zkušeností, pořádání společných koncertů, akcí i k přátelským setkáním.


Náhled pro tisk
Vytvořeno 24.3.2020 11:35:04 | přečteno 1308x | pavel.zenozicka
load