Úvodní strana > Spolupracujeme

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA OPAVA

Logo ZUS Opava CMYK 2 300x208

ZUŠ Opava patří mezi velké školy, a to nejen v Moravskoslezském kraji, ale v České republice vůbec.  

Nachází se v centru města, které je historickým, společenským i obchodním centrem regionu, je historicky považováno za hlavní město Českého Slezska.  Nedaleko od Opavy leží město Hradec nad Moravicí, kde v roce 1806 pobýval německý hudební skladatel Ludwig van Beethoven.

Historie školy sahá až do roku 1924, kdy v Opavě začala působit Hudební a pěvecká škola Matice opavské. Poté, co se v průběhu života školy několikrát změnila skladba oborů, je od roku 2018 opět školou s hudebním, výtvarným, tanečním a literárně dramatickým oborem. Může ji navštěvovat až 1 600 žáků.

Spolupráce mezi našimi školami začala v rámci výuky hry na klávesové nástroje, především keyboardy. První náznaky se objevily při společných setkáních žáků a učitelů na soutěžích. Ačkoliv si vzájemně byli konkurenty, neváhali si poradit a podělit se o zkušenosti. Odtud byl jen krůček k navázání bližší spolupráce a ke vzájemným návštěvám. První se uskutečnila na půdě ZUŠ Opava v březnu roku 2017, kdy se žáci naší školy představili na koncertě keyboardového oddělení. O rok později v květnu 2018 jsme přivítali žáky a učitele z Opavy na našem koncertě. V roce 2019 proběhla prozatím nejpočetnější návštěva naší školy na půdě ZUŠ v Opavě, šlo o výtvarný workshop a koncert.Náhled pro tisk
Vytvořeno 24.3.2020 11:34:24 | přečteno 1857x | pavel.zenozicka
load